JavaScript seems to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website. Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Pupalkovy olej za studena lisovany
Pupalkovy olej za studena lisovany

100%pupalkový olej

Vedeli ste,že....pupalkový olej (Oleum Oenotherae) získávaný zo semien sa používa pri výrobe bylinných liečív a v kozmetike. Zhruba od tridsiatych rokov minulého storočia sa začali intenzívnejšie využívať produkty z pupalky na liečbu ekzémov a kožných problémov. Aktuálne sa pupalkový olej, získaný zo semien pupalky lisovaním za studena, stáva prostriedkom liečenia mnohých zdravotných neduhov. Pupalkový olej je predovšetkým zdrojom omega-6 nenasýtených mastných kyselín, konkrétne kyseliny gama-linolénovej (GLA). Denná odporúčaná dávka pre dospelého jedinca predstavuje asi pol gramu a človek ju získava výlučne z potravín. Ak táto významná esenciálna kyselina v organizme chýba, telo človeka upozorňuje na jej nedostatok napríklad kožnými problémami, nervovými ťažkosťami, zníženou kvalitou vlasov a nechtov.

Vlastnosti:

  • je dokázané, že kyselina gama-linolénová ako reprezentantka omega-6 nenasýtených mastných kyselín znižuje vysokú hladinucholesterolu a krvný tlak
  • podporuje imunitu, psychickú vyrovnanosť, eliminuje príznaky predmenštruačného syndrómu, migrény aťd.
  • okrem GLA sú v pupalkovom oleji zastúpené vitamíny skupiny B, vápnik a horčík
  • pupalkový olej má tiež schopnosť znížiť nepríjemné bolesti kĺbov i intenzitu opuchov

Účinky:

  • medzi prvé oblasti použitia pupalkového oleja patrila schopnosť schopnosť zmierňovať príznaky ekzému
  • nesmieme zabudnúť ani na výrazné stimulačné účinky na metabolizmus človeka
  • pupalkový olej sa uplatňuje i ako bojovník proti zápalom, ktoré spôsobuje roztrúsená skleróza
  • zároveň posilňuje prenos nervových impulzov, čím eliminuje pamäťové výpadky pri Alzheimerovej chorobe, za tieto vlastnosti sú zodpovedné najmä nenasýtené mastné kyseliny

Objem:

100ml

Zloženie:

  • olej zo semien pupalky 100%

Výrobca:

Ekomedica SK

Upozornenie:

Pred užitím riadne pretrepať. Usadenina je prirodzeným javom. Farba, vôňa a chuť sa môžu mierne odlišovať v závislosti od výrobnej šarže.Po otvorení spotrebujte do 21 dní, skladujte v chladničke. Uchovávajte mimo dosah malých detí.

Prírodne znamená zdravo bez konzervantov


Zákazníci, ktorí si zakúpili tento výrobok, zakúpili aj